AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Salı Mart 29, 2011 8:00 pm

Türkiye'de bir Fikir adamına, 2 Nisan 2001'de sırf fikrinden dolayı idam cezası verildi.

Millî ve tam bağımsız bir fikir adamına verilen cezanın 10. yıldönümünde,

"fikir"e, fFikir hürriyetine, hukuka, hukukun üstünlüğüne ve esir tutulan bütün fikir ve sanat adamlarına sahip çıkmak adına;

İstiklâl'de, Galatasaray Lisesi'nin önünde, 2 Nisan 2011'de, saat 19.30'da toplanıyoruz.

MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK PLATFORM

irtibat: mirzabeyoglunaozgurluk@gmail.com
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Perş. Mart 31, 2011 2:52 pm

Daha önce saat 19.30'da
gerçekleştireceğimizi duyurduğuumuz protesto eylemimizin saati
16.00'a alınmıştır.
2 Nisan Cumartesi saat 16.00'da
İstiklâl Caddesi Galatasaray Lisesi önündeyiz...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
sahafMesaj Sayısı : 1
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 12/01/11

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Cuma Nis. 01, 2011 10:00 am

16'ya alınması olmamış.

O gün sınavlar var sınavı olan arkadaşlar olabilir.

Tekrar 19'a alınma imkanı var mı ?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
MECER

avatar

Mesaj Sayısı : 93
Reputation : 10
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   C.tesi Nis. 02, 2011 11:36 pm

[img]http://www.yeniakademya.org/photo/haber_MUTEFEKKIR_ICIN_BASIN_ACIKLAMASI.jpg[/img]

[size=24]
BASIN DUYURUSU
[/size]
Bugün, 2 Nisan 2001 senesinde Salih Mirzabeyoğlu’nun “TİYATRO BİTTİ!” diye ifâde ettiği, kendisi hakkında verilen idam kararının 10. yılını hatırlatmak için buradayız.

Salih Mirzabeyoğlu; iktisattan edebiyata, romandan resime, mitolojiden fiziğe, estetikten hukuka, şiirden hikâyeye kadar birçok alanda yazılmış 56 tane kitabın altında imzası olan, eserleri yurt içi ve dışında birçok kişi ve kuruluş tarafından dikkatle takib edilen, İBDA fikriyatı’nın kurucusu fikir, sanat ve aksiyon adamı.

Vatanın öz değerlerinin haini cümle işbirlikçilere, cuntacılara ve çıkarcılara; aynı şekilde, Anadolu’yu tamamen müstemlekeleştirme planlarından hiçbir zaman vazgeçmeyen siyonist ve emperyalistlere karşı, bu milletin vicdanı, öncüsü ve sözcüsüdür Mirzabeyoğlu. Necib Fazıl’ın Büyük Doğu idealini yürütendir.

Ne var ki, Hakkın ve halkın temsilcisi bu soylu duruş tüm Batılıları ve Batıcıları rahatsız etmiş, Mirzabeyoğlu hiçbir hukukî gerekçe gösterilmeksizin zindana atılmıştır. Âdil bir hukukun işlediği ve HUKUK’un üstün olduğu ülkelerde asla yaşanmayacak bir haksızlığa maruz kalan Mirzabeyoğlu, âmir-memur, ast-üst ilişkilerinin hukuka hâkim olduğu, hukukun bütün kurum ve kuruluşlarıyla rafa kaldırıldığı, Müslümanlara yönelik sürek avının başlatıldığı 28 Şubat sürecinde tutuklanmış, davasının İddianame ve Gerekçeli Kararı'nda da geçtiği şekilde, “her ne kadar bir eylemi ve eylem talimatı olduğu tesbit edilememiş olsa da” idam cezasına çarptırılmıştır. Bu kararın alınmasının üzerinden tam on sene geçmiş olduğu hâlde, bu mevzuda hiçbir iyileştirme de yapılmamıştır.

Mirzabeyoğlu Davası'nda kararın nasıl verildiğini anlamak için, Susurluk ve İBDA-C gibi büyük davalara bakan ve dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün “rica”larını önemsemediği için “defterinin dürüldüğünü” söyleyen DGM hâkimi Sedat Karagül’ü dinlemek yeterlidir. Aynı zamanda Mirzabeyoğlu davasının da eski hâkimi olan Sedat Karagül, kendisiyle yapılan ve 12 Ocak 2006 tarihinde Sabah Gazetesi’nde yayınlanan söyleşide şöyle konuşmuştur:

- “Ben yargının bağımsız olduğunu zannediyordum. Anadolu'da kendimi ‘bağımsız’ biliyordum. Tâ ki DGM'ye gelene kadar. Sonrasında anladım ki, yargı bağımsız değilmiş. Daha önceleri bu soruyu bana sorsanız, size kızıp ‘şüpheniz mi var?’ derdim. Ama şimdi diyemiyorum. DGM’de büyük davalar, büyük menfaat çatışmaları vardı. Bağımsız olmayan bir yargıçtan ne beklenir? Yargının siyasallaşması konusunun en güzel örneğini ben yaşadım.”

Sonra ne olmuş, Sedat Karagül’ün “sipariş” cezayı vermeyebileceğinden korkan cuntacılar ve işbirlikçileri, onu Mirzabeyoğlu Davası’ndan apar topar uzaklaştırmış ve yerine getirdikleri şu “meşhur” DGM hâkimi Metin Çetinbaş eliyle “idam” kararı aldırmışlardır.

Mirzabeyoğlu, tam 12 yıldır cezaevindedir. 12 yıllık cezaevi hayatının son 6 yılını tek kişilik hücrede geçirmekte, kesintisiz 11 yıldır da tüm dünyada çok sayıda mağduru olan TELEGRAM –Zihin Yönlendirme- işkencesine maruz bırakılmaktadır. Ancak Salih Mirzabeyoğlu teslim olmamış, GATA’daki elektromanyetik alan deneyleri ile yeniden gündeme gelen bu barbarca işkenceyi “Telegram” ve “Ölüm Odası” başta olmak üzere birçok kitabında yazmış, bu işkenceyi fikren ve ilmen temellendirmiş, bütün bu süreçte 15 tane daha eser kaleme almıştır.

Bir fikir adamına yapılan bu kadar alçakça bir işkenceyi önlemek hükümetin en temel görevlerinden biri olsa da, AKP hükümeti bu konuda tamamen duyarsız bir tavır sergilemektedir. AKP, güya 28 Şubat’a karşı olduğunu iddia etmektedir. Ancak o dönemin suçlularını yargılamaya yanaşmadığı gibi, sözkonusu süreçte verilen böylesi akıl almaz ve hukuka sığmaz bir idam cezası ve TELEGRAM işkencesi karşısında ısrarla “üç maymun”u oynamaktadır.

Salih Mirzabeyoğlu'nun mesnedsiz bir şekilde cezaevinde tutulmasını, kanun geriye yürütülmek suretiyle tam 6 yıldır 3 metrekarelik bir hücrede yaşamak zorunda bırakılmasını, yetmiyormuş gibi bir de yıllardır TELEGRAM işkencesine maruz bırakılmasını protesto ediyor, -hangi kesim ve görüşten olursa olsun- vicdan ehli herkesi bu barbarlığa daha fazla suskun kalmamaya davet ediyoruz.

AKADEMYA

ALTAY SİYÂSÎ ARAŞTIRMALAR MERKEZİ

AYLIK DERGİSİ

BARAN DERGİSİ

BÜYÜK ANADOLU GENÇLİĞİ İNİSİYATİFİ

İBDA YAYINLARI

İLMA DERGİSİ

TAHKİM YAYINEVİ

YENİ DEVİR HUKUK BÜROSU
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Paz Nis. 03, 2011 12:04 pm

Fotoğrafları buraya yüklemeyi maalesef başaramadım, direniş ve zafer facebook sayfasında bakılabilir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AZYA
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 2611
Reputation : 38
Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Paz Nis. 03, 2011 12:11 pm

Salih Mirzabeyoğlu’nun Özgür Kalması İçin Bir Basın Açıklaması Düzenlendi
Türkiye'de 56 eser sahibi dünya çapındaki bir fikir adamına, 2 Nisan 2001'de, sırf “fikrinden dolayı” idam cezası verildi.
Yetmiyormuş gibi, kesintisiz ZİHİN KONTROLÜ işkencesine tâbi tutuldu.
Bu akıl almaz hukuk cinayetinin 10. YILDÖNÜMÜNDE,
Fikir'e,
Fikir hürriyetine,
Hukuka,
Hukukun üstünlüğüne,
Ve esir tutulan bütün fikir ve sanat adamlarına sahib çıkmak adına;
2 Nisan Cumartesi günü, saat 16.00'da, İstiklâl Caddesi, Galatasaray Lisesi önünde, BARAN Dergisi öncülüğünde, Akademya ve Aylık dergileriyle Altay Siyasî Araştırmalar Merkezi ve Tahkim Yayınevi'nin de destek verdiği, kalbleri Mütefekkir Mirzabeyoğlu için atanlar tarafından bir Basın Açıklaması düzenlendi.
Basın açıklamasında “Salih Mirzabeyoğlu; iktisattan edebiyata, romandan resime, mitolojiden fiziğe, estetikten hukuka, şiirden hikâyeye kadar birçok alanda yazılmış 56 tane kitabın altında imzası olan, eserleri yurt içi ve dışında birçok kişi ve kuruluş tarafından dikkatle takib edilen, İBDA fikriyatı’nın kurucusu fikir, sanat ve aksiyon adamı” olduğuna vurgu yapılırken; “Mirzabeyoğlu, tam 12 yıldır cezaevindedir. 12 yıllık cezaevi hayatının son 6 yılını tek kişilik hücrede geçirmekte, kesintisiz 11 yıldır da bütün dünyada birçok mağduru olan TELEGRAM –Zihin Yönlendirme- işkencesine maruz bırakılmaktadır. Ancak Salih Mirzabeyoğlu teslim olmamış, yaşadığı barbarca işkenceyi “Telegram” ve “Ölüm Odası” başta olmak üzere birçok kitabında yazmış, bu işkenceyi fikren ve ilmen temellendirmiş, bütün bu süreçte de 15 tane daha eser vermiştir.
Bir fikir adamına yapılan bu kadar alçakça bir işkenceyi önlemek hükümetin en temel görevlerinden biri olsa da, AKP hükümeti bu konuda tamamen duyarsız bir tavır sergilemektedir. AKP, güya 28 Şubat’a karşı olduğunu iddia etmektedir. Ancak o dönemin suçlularını yargılamaya yanaşmadığı gibi, sözkonusu süreçte verilen böylesi akıl almaz ve hukuka sığmaz bir ceza hakkında ısrarla “üç maymun”u  oynamaktadır.
Salih Mirzabeyoğlu'nun mesnedsiz bir şekilde cezaevinde tutulmasını, kanun geriye yürütülmek suretiyle tam 6 yıldır 3 metrekarelik bir hücrede yaşamak zorunda bırakılmasını, yetmiyormuş gibi bir de yıllardır TELEGRAM işkencesine maruz bırakılmasını protesto ediyor, -hangi kesim ve görüşten olursa olsun- vicdan ehli herkesi bu barbarlığa daha fazla suskun kalmamaya davet ediyoruz” denildi.
Basın açıklamasında “Mirzabeyoğlu’na özgürlük”, “Batıcılar Batıya, tüm iktidar İslâm’a” şeklinde sloganlar atıldı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET   Salı Mayıs 17, 2011 11:23 pm[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/486.JPG[/img]

[size=24]
Mirzabeyoğlu İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!
[/size]

Fikre Özgürlük Platformu, başta Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere ,28 Şubat darbe sürecinde verilmiş bütün kararların iptal edilmesini ve 28 Şubat darbecilerinin yargılanmasını istiyor.


BAŞTA SALİH MİRZABEYOĞU DAVASI OLMAK ÜZERE ,

28 ŞUBAT DARBECİLERİNCE “BRİFİNGLENMİŞ” YARGI TARAFINDAN VERİLEN BÜTÜN KARARLAR İPTAL EDİLMELİDİR!

28 Şubat Müslümanlara yönelik bir sürek avının başlatıldığı, halka karşı “Topyekûn Savaş” manşetlerinin atıldığı, Kelime-i Tevhid’in suç unsuru sayılıp, örgüt bayrağı diye sergilendiği, Kur’an Kurslar’nın basıldığı, “Çocuklara küçük yaşta Kur’ân öğretilmesin” diye MGK toplantılarının yapıldığı, bunun için “Sekiz yıllık kesintisiz eğitim” dayatmalarının yapıldığı, başörtüsüne düşmanlık naralarının atıldığı, kısaca bütün İslâmi değer ve sembollere savaş açıldığı Allahsız ve ahlâksız bir darbe süreciydi.

Amerika ve İsrail destekli yürütülen bu darbe sürecinde, ön cephede “medya”, onun hemen yanında da, 28 Şubat darbecilerinin “BRİFİNGLEDİĞİ” yargı yer almaktaydı.

Bu dönemde binlerce Müslüman değişik bahaneler altında, kılıfına uydurulup, “emir komuta” zinciri içinde verilen “brifingli yargı” kararlarıyla mahkûm edildi.

“Artık bu kararların yeniden gözden geçirilmesi ve darbecilerin yargılanmasının zamanı gelmiştir” diyen Fikre Özgürlük Platformu;

15 Mayıs Pazar günü bu konu ile ilgili bir basın açıklaması yaparak, imza kampanyası başlattıklarını duyurdular.

Fikre Özgürlük Platformu, 28 Şubat darbe sürecinde verilmiş bütün kararların iptal edilmesini ve 28 Şubat darbecilerinin yargılanmasını istiyor.

“28 Şubat darbecilerince ‘brifinglenmiş’ yargı tarafından verilen bütün kararlar iptal edilmelidir, hukuka ve adalete saygısı olan, kendisini demokrasi ile tarif edenlerin en öncelikli olarak yapmaları ve gündeme getirmeleri gereken konu budur” diyen Fikre Özgürlük Platformu adına basın açıklaması yapan Şükrü Sak şunları söyledi:[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/f_1_anadolu_haber.jpg[/img]

BASIN AÇIKLAMASI

Salih Mirzabeyoğlu; 28 Şubat sürecinde hukuksuz bir şekilde tutuklanıp, yine 28 Şubat darbecilerince BRİFİNGLENMİŞ yargı tarafından idama mahkum edilmiş, hukuktan edebiyata, şiirden hikâyeye, fizikten dile, matematikten resime, mitolojiden estetike, iktisattan ahlâka kadar 56 tane eserin altında imzası bulunan Müslüman bir Fikir adamıdır.

Adil bir hukukun üstün olduğu ülkelerde asla yaşanmayacak bir haksızlığa maruz kalan S. Mirzabeyoğlu, amir-memur, ast-üst ilişkilerinin hukukta daha bir belirgin hâle geldiği, hukukun bütün kurum ve kuruluşlarıyla rafa kaldırıldığı, Müslümanlara yönelik sürek avının başlatıldığı bir süreç olan 28 Şubat sürecinde tutuklanmış, davasının İddianame ve Gerekçeli Kararı'nda da geçtiği şekilde, “her ne kadar bir eylemi ve eylem talimatı olduğu tespit edilememiş olsa da” idam kararı almıştır.

Salih Mirzabeyoğlu tam 12 yıldır cezaevindedir. 12 yıllık cezaevi hayatının son 6 yılını tek kişilik hücrede geçirmekte, 11 yıldır da Telegram –Zihin Yönlendirme- işkencesine maruz kalmaktadır.

Bir fikir adamına yapılan işkenceyi önlemek; hükümetin en temel görevlerinden biri olsa da mevcut hükümet bu konuda son derece duyarsız bir tavır sergilemektedir.

[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/B4B_486.JPG[/img]

Biz “Fikre Özgürlük Platformu” olarak;

Müslümanlara yönelik Allahsız ve ahlâksız bir sürek avı başlatan 28 Şubat Darbecilerinin yargılanmasını…

Bu darbe sürecinde tutuklanan, mağdur edilen, yargılanan ve BRİFİNGLENMİŞ yargı kararlarıyla mahkum edilen bütün Müslümanlarla ilgili kararların iptal edilmesini…

Başta Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere verilen kararların kaldırılmasını…

Bu süreçte Haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayan bütün Müslümanların haklarının iade edilmesini istiyoruz.

Salih Mirzabeyoğlu’na 12 yıldır uygulanmakta olan Telegram işkencesi nedir;

- Mevzuunda otorite olanlar tarafından da ifade edildiği üzere; 'modern

bilim'in bir neticesi ve toplamı olup, çok veçhelidir.

- Felsefî, fizikî, ruhî, ilmî, tıbbî, teknik, mühendislik, metafizik, psikolojik, parapsikolojik, nörofizyolojik, vd. disiplinler zaviyesinden izah bekleyen birçok hususiyeti vardır.

- Hedef; insan iradesi olup, gaye; insan iradesini parçalamak, şahsiyetini ezmek ve onu tedricî olarak “güdülmeye teşne bir nesne” hâline getirmektir.

- İşkencenin birçok çeşidi olup, isbatı en zor ve bu yüzden de en dayanılmaz olanı; elektro-manyetik dalgalarla yapılanıdır.

- Elektro-manyetik dalgalarla yapılan işkenceyi bildik ve hâkim ispat

mantığıyla ispatlamak mümkün değildir.

Telegram -Zihin Yönlendirme- işkencesini ispatlama külfetinin, son derece kolaycı ve zalimane bir tavır sergileyerek, işkenceye maruz kalan kişiye yüklenmesi, şu ân itibariyle reddi mümkün olmayan ve artık iyice avamîleşen mesele olmuştur.

[img]http://anadoluhaberim.com/upload/resimler/5D4_4120.jpg[/img]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
MİRZABEYOĞLU'NA ÖZGÜRLÜK - EYLEME DAVET
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: İlan-
Buraya geçin: