AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.   Perş. Haz. 10, 2010 9:17 am

[size=24]
[color:551c=orange]
Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.[/color]

[/size]


İlhami YANGIN[size=18]

Geçtiğimiz günlerde Adnan Saklı adında bir Türk, İtalya'da kaçırıldı.

Adnan Saklı için istenilen fidye 27 milyar Euro.

Bildiğiniz gibi İtalya mafyanın merkezi. Adnan Saklı’nın kaçırılması ve 27 milyar Euro gibi bir rakam istenmesi basit bir polisiye olay değil.

Kaçıranlar –her kimse- Adnan Saklı’nın dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Bill Gates’den daha zengin olduğunu biliyorlar.

Dünya basınında yazılanlara göre, Adnan Saklı sadece Bill Gates’den değil Rothschild ailesinden de zengin.

Dünyanın en zengin ailesi olan Rothschild ailesinden söz ediyorum. Bu ailenin serveti ne kadar biliyor musunuz: 3 trilyon dolar..

Adnan Saklı'nın serveti ise 5 trilyon dolar.

Bütün bunlar Avrupa’nın en büyük basın yayın organlarında yazılanlar.

1954 Fatih doğumlu, inşaatlarda amelelik yapmış birisinden bahsediyoruz.

Sık sık Türkiye’ye gelip giden birisi (!).

Adnan Saklı, meşhur Lehman Brothers yatırım bankasının iflasını açıklamasından sadece birkaç gün önce 500 milyon dolara yakın parasını çekmiş (sanırım bu konularda derin istihbarat bilgilerine sahip olduğu anlaşılmıştır).

ABD başkanlığı yapmış iki üyesi olan Bush ailesi, dünyanın en büyük yatırım bankalarından J.P. Morgan, Rothschild ailesi ve diğer Amerikalı milyarderleri Adnan Saklı aracılığıyla paralarını karanlık, kirli işlerde kullanmış.

Bu sermaye babalarının bir tarafı silah ve uyuşturucuya, borsa spekülasyonları, derin operasyonlara uzanan ilişkiler ağının ortasında Adnan Saklı'nın adı geçiyor..

İtalyan Il Messaggero'nun haberine göre Adnan Saklı, Bush Ailesi'nin de mali işleri için kullandığı paravan bir kişi.

Adnan Saklı'nın dünyanın en büyük yatırım bankalarından J.P. Morgan’ın iş ortaklığı da yapan Conversion Solutions Holdings Corporation isimli finans kuruluşunda hissesi var.

ABD pasaportuna sahip olan Adnan Saklı, New York’ta yaşıyor.

Fakat sık sık Türkiye’ye gelip gidiyor.

CİA, MOSSAD, FBI, Ruslar, MİT bu adamdan habersiz (!).

Bizim basın zaten bihaber.

Olay böylece kapandı gitti…

Şimdi yukarıda saydığımız Rothschild, J. P. Morgan, Bush, Rockefeller ve bunlara yakın bazı ailelerinin geçmişte ortak yaptıkları işlere bakalım.

1915'te New York'ta American International Corporation- AIC (American Uluslararası Şirketi) kuruldu. Şirketin asıl hedefi, önceden Jacob Schiff ve diğer bankerlerce desteklenen Bolşeviklere finansal yardım sağlamaktı. Bu yeni firma J.P. Morgan, Rockefellerlar ve National City Bank tarafından kurulmuştu. Yönetim Kurulu Başkanı National City'nin eski Başkanı olan Frank Vanderlip'ti. Kendisi 1910'da Federal Rezerve Kanunu'nu yazan grubun da üyesiydi. Yöneticileri; Pierre Du Pont, Kuhn & Loeb & Co.'den Otto Kahn, George Herbert Walker (1988-1992 yıllarında A.B.D. Başkanı olan George Herbert Walker Bush’un babası, 2000-2008 yılları arasında görev yapan A.B.D Başkanı George Bush'un büyük babası);N.Y. Federal Rezerve Bankası Başkanı William Woodward; Loeb Union Pacific Demiryolları'ndan Robert S. Lovett; Perey Rockefeller, John D. Ryem, A. Stillman, A.P. Wiggin ve Beekman Winthroop'tu.

Hiç kimse bu büyük bankacıların ant,-kapitalist bir komünist ihtilali finanse edeceğini tahmin edemezdi. Ama aynen öyle oldu, bu aileler Sovyet devrimini desteklediler.

ABD'nin bankacılık sistemini, Federal Reserve'in (Özerk Merkez Bankası) başkanlığını yapan Paul Warburg yönetiyordu. Savaş Endüstrisi Kurulu'nun (War Industries Board) başındaki Bernard Baruch, Amerikan endüstrisini yönlendiriyordu. Eugene Mayer, Savaş Finans Kurumu'nun (War Finance Corp.) başkanıydı. Kuhn-Loeb şirketinin ortağı Sir Williams Wiseman, İngiliz ve Amerikalılar'ın istihbarat bağlantılarını kuruyordu. Kuhn-Loeb'in diğer ortağı Lewis L. Straus, Amerikan gıda sanayisini elinde tutuyordu. Bu arada Paul Warburg'un kardeşi olan Max Warburg, Alman casusluk sisteminin başındaydı. Warburglar'ın bir diğer kardeşi, Stokckholm'de Alman ticarî ataşeliği yapıyordu. Jacob Schiff'in Almanya'daki iki kardeşi de Alman ordusunu finanse ediyordu. Bu aslında klasik bir “Kontrollü karmaşa” örneğiydi. Rothschild'lar, perde arkasında iki tarafı da manipüle ediyorlardı.

Bu yazdıklarım Birinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesi yaşananlar. Aynı kişiler, daha sonra ABD başkanı seçilecek olan Woodrow Wilson'un seçim kampanyasını da finanse ettiler. Wilson, Paris Barış Konferansı'nda: “ABD'de Bolşevizm’e yakın kişiler vardır, çünkü bu rejimle istedikleri birey modelini oluşturmak için bir fırsat doğmuştur' diyordu. Wilson'un bahsettiği bu kişiler Morganlar ve Rockefellerlar'dı.

27 Mart 1917'de New York Limanı'ndan SS: Christina adlı gemiyle ayrılan Troçki'nin cebindeki Kanada pasaportu Amerikalı ünlü sanayici Armand Hammer tarafından ayarlanmıştı.

ABD'ye göç eden Rusların sorunları için New York'ta açılan büronun başında Hammer'in yakın dostu Ludwig Martens bulunuyordu, finansman işleri de Hammer'e aittir. Finansman sıkıntısını gidermek amacıyla ABD'ye gelen, daha sonra Kızıl Ordu'nun başına geçen Troçki'yi karşılayan, ağırlayan Hammer'di.

Rus Devrimi'ndeki en önemli Yahudilerden biri olan Troçki (gerçek adı Lev Davidovitch Bronstein Bolşevik Partisi'ndeki kod adı Troçki)'nin yanında 20 milyon Ruble gibi gerçek bir servet ve New York'ta eğittiği küçük bir muharip birlik vardı. Troçki, bu parayı ünlü Yahudi banker Jacob Schiff'den almıştı (Bu önemli yatırımla ilgili 3 Şubat 1949 tarihli New York Journal American gazetesinde şöyle bir haber çıkmıştı: “Bugün Jacob'un torunu John Shiff, Bolşeviklerin kesin zaferini getiren yatırımı yapan dedesinin kıymetini biliyor.”)

Aynı dönemde İsviçre'den Moskova'ya giden bir trende Lenin kod adlı devrimci Vladimir İlyiç Ulyanov bulunmaktaydı. Onun o vagona binmesini sağlayan Alman Gizli Servisi Şefi Max Warburg, Parvus kod adlı Alexander Helphand aracılığıyla Lenin ve arkadaşlarına altı milyon Dolar değerinde altın iletmişti. Altınlar, güçlü Amerikan mali çevrelerinden, Federal Reserve Board'dan geliyordu. Bu banker grubunun müdür yardımcısı Paul Warburg ile Alman Gizli Servisi Şefi Max Warburg kardeştiler.

Alman Gizli Servisi Şefi Max Warburg aynı zamanda New York’lu ünlü Yahudi Banker Schiff’in damadıydı.

Lenin imajına zarar vermemek için bu parayı direkt almadı. Parvus burada da rol aldı, aracı şahıs rolü üstlenerek paranın akışını yönlendirdi. Parvus’un bu işlerden de büyük para kazandığı biliniyor (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Türkiye'nin Kültür Mozaiği” içerisinde gösterdiği Parvus Efendi).

Lenin ünlü mühürlü vagon içerisinde yola çıkarılınca, Stalin bu ikiliye katılmak üzere Sibirya'dan harekete geçti.

Rus İhtilali'nin gerçekleştirilebilmesi için dev boyutlarda para harcandı. Küçük bir grubun koca bir devleti ele geçirebilmesi şüphesiz büyük ölçüde maddi güce dayalıydı. Rus devriminin maddi desteğini sağlayanlar dünya çapında faal büyük Yahudi bankerlerdi. Bunların başında ihtilalde en az Lenin kadar rolü olduğu söylenen Jacob Schiff geliyordu.

Jacob Schiff, devrime verdiği parasal destekle Çarlık rejiminin devrilmesinde en büyük payın sahibi olmakla övünüyordu.

İhtilalin finansörlerinin sayısı oldukça kabarıktır. Bunların hepsi de uluslararası Yahudi bankerlerdi: “Yahudi Schiff'in Bolşevik İhtilali'ndeki rolü, müttefik haber alma servislerince iyi bilinmektedir. Bu noktadan hareketle Bolşevizmin bir Yahudi hareketi olduğunu söyleyenler vardır... Daha sonraları ortaya çıkarılan belgelerle, ihtilalin daha başka uluslararası bankerler yanında, Schiff, Warburg ailesi, Rockefellerlar ve Morganların desteğiyle gerçekleştirildiği anlaşılmıştır.

Bolşevik İhtilali'nin diğer büyük parasal destekçisi de Lord Alfred Milner adlı İngilizdir. Milner, 'Round Table Groups' adlı gizli bir örgütün organizatörü ve başıdır. Bu örgüt, Lord Rothschild tarafından desteklenmektedir.

Round Table adı verilen masonik oluşum Amerika’daki 200 büyük şirketi bünyesinde barındırmaktadır ve ülkenin siyasi ve ekonomik politikalarında büyük etkisi vardır. Jacob Schiff, Rusya’daki komünist devrimi 20 Milyon Dolar’la desteklemişti. Uzun yıllar Rothschild’lerin ortağıydı.

Kuhn Loeb'in iki önemli hissedarı Max Warburg ve Jacop Schiff, çeşitli yatırım ve işletmelerde John Rockefeller ve John P. Morgan ile ortaktırlar. Bu finansman grubu, Lenin ve arkadaşlarının hareketlerini finanse ettiler. Washington Post Gazetesi'nin 2 Şubat 1918 tarihli sayısında, Morgan Bank'ın, üretim araçlarının millileştirilmesi yanlısı olan Lenin ve yandaşlarına 1 milyon dolar kredi açtığını bildirir. House Banking Commite'nin Başkanı Louis Mc Fadden 14 Haziran 1933 tarihinde, meslektaşları önünde şu konuşmayı yapar:

“...Sovyet Hükümeti, Federal Reserve Board (Amerikan Merkez Bankası) aracılığı ile Amerikan hazinesinden büyük paralar çekti. Federal bankalar, Chase Bank, Guaranty Trust Company ve New York'un öteki büyük bankaları ile birlikte bu işlemlere katıldılar. Amtorg'un (Sovyet Hükümeti'nin Ticari Kurumu) New York'daki bürosunun defterlerini ya da Gostorg'un (Komünist Ticaret Örgütü Genel Bürosu) defterlerini, SSCB Merkez Bankası'nın hesaplarını inceleyin, kendi gözlerinizle Amerikan hazinesinden Rusya'ya transfer edilen paraların ne düzeye eriştiğini görürsünüz. Bu transfer işlemlerini, Sovyet Devleti adına, ABD'deki muhabir bankaları olan New York'daki Chase Bank ve Kuhn Loeb and co. yürütmektedir.”

Bu aileler devrim gerçekleştirildikten sonra Sovyetleri Birliğini soymaya başladılar.

Rockefeller ailesine ait olan Standart Oil of New Jersey, Kafkaslarda kuramsal olarak millileştirilen petrol yataklarının Alfred Nobel'e ait yüzde 50 payını, devrimden sonra satın aldı. Standart Oil of New York 1927'de Rusya'da muazzam bir rafineri yaptı. Daha sonra, New York Petrol Şirketi ile yavru şirketi Vacumm Oil Company, üretilen Sovyet petrolünün Avrupa ülkelerine pazarlamasını sağlamak amacıyla Moskova'da bir anlaşma imzaladılar. Bu amaçla Sovyet hükümetine 75 milyon dolarlık bir borç verildi.

Sovyet yöneticileri, Amerika'da Troçki'ye yardımcı olan Armand Hammer'e, Çarlık rejiminin Goya, Rubens, Malevitch, Van Dyck gibi ustaların kolleksiyonlarından istediklerini almasını önerdiler. Armand Hammer bu sayede dünyanın en zengin tablo koleksiyonuna sahip oldu. Lenin ve Anestese Mikoyan ile samimiyetli ve hararetli dostluk bağları kurması kolaylaştı. İdeolojik inançları maddi çıkarlarını görmesini engellemedi. Böylece Moskova'da bir dolmakalem fabrikası kurdu. Onun sayesinde, Allied Drug ve Chemical Corporation gibi şirketler, Rus ekim alanlarını gübreleme imkânı elde etti.

Lenin'in yeni ekonomik politikasını (NEP) uyguladığı yıllarda, otuz sekiz yabancı firma daha Hammer aracılığı ile Sovyet ekonomisine katıldı. Hammer'in temsil ettiği müşteriler arasına zamanla Parker dolmakalemlerinden Underwood yazı makinelerine değin çeşitli firmalar hatta antikomünistliği ile ünlü Ford bile girdi.

Hammer’in Amcalarından biri, Çarlık Rusya'sında kurulan Ford Motor Company işlerini yönetir. Baba Hammer, 1922 yılında Moskova'da Lenin ve Mikoyan ile görüşmeler yapar ve Henry Ford'dan komünist topraklar üzerindeki montaj tesislerinin çalışmasını sürdüreceği güvencesini alır.

David Rockefeller'in dedesi olan John Rockefeller, 1920'de Chase Bank'ı yönetirken, Sovyetlerin Prambank'ı ile Amerikan-Sovyet Ticaret Odası'nın kurulması amacıyla görüşür ve ortak ticaret odası 1922 yılında, Chase Bank Başkan yardımcılarından Rene Schley'in yönetiminde çalışmaya başlar. Standart Oil Şirketi'nin kurucuları olan Rockefeller ailesi tarafından kontrol edilen Chase Bank ile Equitable Trust Company, Moskova'daki yeni rejimle derhal kredi görüşmelerine başlar. 1925 yılında ABD'den SSCB'ne satılan pamuk ve takım tezgâhlarının finansmanı bu iki kuruluş tarafından sağlanır. Üç yıl sonra, ABD'ye ödenecek Rus taksitlerini kendi bünyesinde toplayarak, çeşitli yatırımları gerçekleştiren Chase Bank, ülke içerisinde yurtseverlerin ağır eleştirilerine konu olur. O tarihlerde yayınlanan bir ABD Dışişleri Bakanlığı raporuna göre, New York'un en büyük finansman kuruluşu “Kuhn Loeb and co.” Rusların ilk beş yıllık kalkınma planına finansör olarak katılır ve Bolşevik hükümetine “kasa” görevi yaparak, 1918-1922 yılları arasında 600 milyon altın rublenin transferini gerçekleştirir.

Ayrıca, ünlü banker Jacob Schiff, Stalin dönemindeki ilk 5 yıllık planı hazırlar.

Round Table adındaki örgütten yukarıda bahsetmiştik: Round Table adı verilen masonik oluşum Amerika’daki 200 büyük şirketi bünyesinde barındırmaktadır ve ülkenin siyasi ve ekonomik politikalarında büyük etkisi vardır.

1919 başlarında, ateşkesten birkaç ay sonra ABD Başkanı Woodrow Wilson, gizli çalışan “Round Table” örgütünün üyelerini toplar. Örgütün işlevi, “Dünya hükümetinin kurulmasını” sağlamak amacıyla, ABD, İngiltere ve Batı Avrupa devletlerinin ekonomik sorumluları arasında işbirliği sağlamaktır. Üyeler böyle bir amaç için ön koşulun barışın sağlamlaştırılması olduğunda görüş birliğine varırlar. J. P. Morgan, İngiliz Spekülatör Cecil Rhodes (Zimbabve'yi tamamen eline geçirip sömüren, bununla da yetinmeyerek ülkeye kendi ismini veren -Rodezya- işadamı), madenleri çalıştırmada ortağı Lord Rothschild, Banker Mellon (Gulf, Westinghouse) Hazine Bakanı ile aynı görüşte oldukları belgelenir.

Round Table örgütünün ABD'deki kolu olan Uluslararası İlişkiler Konseyi ile İngiltere'deki Krallık Uluslararası Sorunlar Enstitüsü, sanayi patronları ile komünist yöneticilerin konuştuğu imtiyazlı kulislerdir.

Bu konuşmaların yapıldığı yıllar geride kalır, İkinci Dünya Savaşı tüm ülkeleri tehdit etmektedir. Round Table örgütünün saygıdeğer üyeleri, dünya hükümeti kurmayı bir kenara bırakarak, dünyayı değiştireceğini haykıran Hitler üzerine tüm parasını yatırır. Bir SS hissedarı olan Shroeder Bank ile ITT, Gestapo'nun kasalarına para doldurur. Shroeder Bank'ın hukuk işlerini Sullivan and Cromwell bürosu yürütür.

Bu büro aynı zamanda Rockefeller'in çıkarlarını da savunur. Ortaklar arasında, John Foster Dulles ile CİA'nın kurucusu ve ilk genel müdürü olan Allen Dulles de vardır. Yukarıda adı geçen kişiler, dünya hükûmetini kurmak amacıyla yola çıkarlar, seçkinler arasında işbirliği sağlarlar, o döneme damgasını vuran Nazi diktatörü Hitler'i de desteklemekten geri kalmazlar.

Not: Bu yazdıklarımı, Kuzey Irak'ta kurulmak istenen Kürt devletinin başındaki Barzani'nin Yahudi olması, MOSSAD-PKK bağlantıları, baba ve oğul Bush'ların Irak'ı işgal etme ısrarları ışığında okuyun.

[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
vertes
AKINCI MOD
AKINCI MOD
avatar

Mesaj Sayısı : 323
Reputation : 14
Kayıt tarihi : 14/06/09

MesajKonu: Geri: Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.   Cuma Tem. 09, 2010 9:25 pm

italya amerika üzerinden mafia ayağıyla kalkınmasını gerçekleştirdiğini düşünürsek parayı kotarmadan bırakması biraz zor zannetsem de sonuç hakkında haberin devamı veya ne olduğu hakkında yeni bilgi varmı ??
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

avatar

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.   Cuma Tem. 09, 2010 10:28 pm

Olay Hakkinda yeni bilgi yok..

Olay zaten kapatilmak üzere ,sessizlige birakilmis.....
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Adnan Saklı, Bush ailesi, Rothschild, J.P. Morgan vs.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türkiye'nin en zengin ilk 100 ailesi
» Bush -- Yorumsuz..
» türkiyede kriz...!
» Düzağaç Belediye Başkan Adayı Adnan Coşgun, Afyonhaber.Com'a konuştu.

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: EMPERYALİZM :: Ve Diğer (Emperyalizm)-
Buraya geçin: