AKINCILAR

AKINCILAR FORUM
 
AnasayfaKapıGaleriAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 AKP Cecen Direnisini SATIYOR...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: AKP Cecen Direnisini SATIYOR...   Çarş. Mayıs 12, 2010 1:15 pm

[color:a7e1=yellow]
[size=24]
Çeçenistan Satilmis Devlet Başkanı da heyette

[/size]
[/color]
[size=18]

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, nükleer enerji, doğalgazda indirim ve Rusya ile Türkiye arasında vizelerin kaldırılmasını öngören bir dizi tarihi anlaşma için Ankara'da.

Medvedev'in heyetinde Rusya'nın desteklediği Çeçenistan Satilmis Devlet Başkanı, Ramazan Kadirov da bulunuyor.[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
INSAN

avatar

Mesaj Sayısı : 892
Reputation : 33
Kayıt tarihi : 17/05/09

MesajKonu: Geri: AKP Cecen Direnisini SATIYOR...   Çarş. Mayıs 12, 2010 10:49 pm

[img]http://www.anadoluhaberim.com/upload/resimler/haber/927.jpg[/img]

[size=24]
[color:5b7b=red]
Kadirov Sahibi ile Birlikte Türkiye'de[/color]


[/size]

[size=18]

Rusya Devlet Başkanı Medvedev, Çeçenistan'ın Rusya tarafından desteklenen işbirlikçi ve kendi halkının katili Kadirov'u da Türkiye'ye getirdi.

Resmi ziyaretlerde bulunmak için hükümet yetkililerince Türkiye'ye davet edilen Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in 50 kişilik resmi heyetinde, Çeçenistan'ın Rusya destekli Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnikhanov'un yanı sıra Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Seçin, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İçişleri, Tarım, Enerji, Ulaştırma bakanları ile Turizm ile Gümrük Federal Ajansı başkanları bulunuyor.

[color:5b7b=yellow]
Kadirov Türkiye'ye Neden Getirildi?


[/color]
Rusya Liderinin yanında Özellikle Kadirov ismi dikkat çekiyor. MEDYEDEV'in Kadirov ile beraber gelmesi Çeçen Direnişine en büyük desteğin sağlandığı Türkiye'ye ve halkına bir mesaj olarakta

değerlendirilebilir.Ramazan Kadirov daha önce ki açıklamalarında Türkiyede bir kısım grupların kendisi aleyhinde karşı propoganda yaptığını dillendirmiş ve Türk işadamlarını Çeçenistana yardım etmesini istemişti.Bu açıdan da Rusya'nın özel intizam gösterdiği ve Türkiye'nin Kadirov'a meşruluk kazandırmasını beklediğini biliyoruz.Aslında Türkiye'ye getirilen Kadirov Çeçenistan'ın temsilcisi olarak Türkiyede ki yetkililerce ağarlanması bile Rusya'nın Türkiye üzerinden Kafkasya'da oynadığı oyuna işaret ediyor.Kadirov bir nevi zulüm ve zalim iktidarını Türkiye'ye gelerek sağlamlaştırmıştır.Rusya'nın Gayrımeşru çocuğu Kadirov Türkiye'ye gelerek kendini Rusyanın gönüllü hizmetine bağlı bir Lider olarak Kafkasya'da meşrulaştırmak istiyor.

[img]http://www.anadoluhaberim.com/upload/resimler/48C_927.jpg[/img] Ziyaretin ekonomik olmasının yanında Rusya'nın Kafkasyada ki direnişçilerle başa çıkamamasının direk bağlantılı olduğu Kadirov'un Türkiye'de bulunması ile iyice netlik kazanmıştır..İşin ilginç yanı Kadirov'un gelmesi ne Türk ne de Rus yetkililerce daha önceden duyurulmamıştı.Yani Kadirov Türkiye'ye gizli bir şekilde geldi veyahut davet edidi ya da getirildi.Bu gizliliğin önümüzde ki günlerde Kafkasya'da nasıl bir etkisi olacağını hepimiz göreceğiz.

Türkiye son yıllarda Rusya ile olan ilişklerinde ekonomik olarak adımlar atarken, Rusya ise stratejik adımlar atmaktadır.Karşılıklı ziyaretler esnasında bu husus Başbakan Erdoğan tarafından da bizzat ifade edilmişti..

Türkiye'nin bu tavrı tarihi,din'i ve kültürel bağları olan Kafkas halklarına karşı Türkiye'yi olması gereken konumdan epeyce uzaklaştırmaktadır.Kafkas halklarının ve diğer bölgelerde ki insanların direnerek ölümüne savaştıkları değerler ve çıkarlar aslı itibarı ile Türkiye'nin de çıkarları ile paralel seyretmektedir.Rusya ile girişilen adımlarda ise Çeçenleri veya diğer kafkas halklarını özellikle direnişçileri Terörist sıfatı ile gören ve Rusya ile aynı görüşü dillendirenlerin kısa vade de kazanacakları ekonomik güç uzun vadede bütünü ile Kafkasya ve Türkistan ile Orta Doğu'da stratejik yenilgiye dönüşecektir.

[img]http://img03.blogcu.com/images/a/v/a/avaristan/kafkasya_2_1240250583.jpg[/img]

Türkiye'nin Kafkasya Politikası Çeçen Direnişçileri Terörist sıfatı ile değerlendirmeyi sürdürürse kendi hinderlandı olan *Kafkasya'ya yönelik Rusya işgaline direk olarak destek verdiğinede işaret etmektedir.Türkiye Kafkasya'yı politikasızlığı sayesinde kaybederken süreç böyle devam ederse Rusya yeni bir bölgesel güç olarak ortaya çıkabilir.

Türkiye AB-D ile olan ilişkilerinde de bu şekilde attığı adımlardan dolayı yıllardır emperyalizmin Truva atı pozisyonunu sürdüregelmiş ve bir asrı geçen süredir kendi haritasına hapsolmuştur.Rusya'nın 2012'den sonra Büyük Bir İmparatorluk kurma hayallerinin olduğu ve Putin'in bu hayalleri gerçekleştirme adına Türkiye ile ilişkileri geliştirerek özellikle İslam dünyasına inme ve buralarda Türkiye'nin sağlayacağı avantajlar ile söz sahibi olma girişimleri olduğu herkesce dillendirilirken, Türkiye kendi tarihi potansiyelini AB-D'den sonra bölgede ki diğer güç'lü görünen ülkelere kullandırması durumu gerçekten ileriki nesillere anlatılamayacak derecede vahim sonuçlar doğuracaktır.

Osmanlı devleti zamanında bile Kafkasya'nın stratejik konumu çeşitli zaman dilimlerinde oldukça tartışılagelmiş olup Kafkasya'ya hakim olan bir güc'ün kesinlikle Türkistan ile beraber Asya'nın tümüne hakim olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.Velhasıl tarihi Don -Volga kanal projesi Kafkasya üzerinden Osmanlının Asya'ya hakim olması adına girişilmiş en önemli projeler arasında yeralıyor

Türkiye mutlaka bu konuda tarihi sorumlulukları çerçevesinde adım atmalıydı. Kadirov gibi kendi halkının katili ve Rusyının gönüllü işbirlikçisini bu topraklarda ağırlayarak hangi amaca hizmet edildiği ve Türkiye'nin nasıl bir kazancı olduğu bundan sonra epeyce tartışılacak olup siyasi iradenin ve özellikle hükümet yetkililerinin ne yapmaya çalıştığı Müslüman Anadolu Halkı tarafından da sorgulanacaktır.
[color:5b7b=yellow]
...KAFKASYA ANADOLUDUR ANADOLU İŞGAL ALTINDA[/color]
[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GÖLGE

avatar

Mesaj Sayısı : 1231
Reputation : 36
Kayıt tarihi : 16/05/09

MesajKonu: Geri: AKP Cecen Direnisini SATIYOR...   Perş. Mayıs 13, 2010 9:57 pm

[img]http://www.dunyabulteni.net/images/news/83508.jpg[/img]
[color:f06f=olive]
[size=24]
Dağıstan'da polis konvoyuna saldırı:
[/size]

[/color]

Polis konvoyuna düzenlenen saldırı sonucunda ilk bilgilere göre 8 polisin öldüğü bildirildi.
[size=18]Dağıstan Cumhuriyetinin Sergokalin bölgesinde hareket halindeki polis konvoyu pusuya düşürüldü.


Direnişçilerin bir aracı havaya uçurması ve ardından açtıkları ateş sonucunda, 40 kişilik konvoyda yer alan 8 güvenlik görevlisinin öldüğü kaydedildi.

Resmi olmayan kaynaklar, can kayıplarının yanı sıra çok sayıda yaralı ile patlamanın şiddetiyle şok geçiren kişiler bulunduğunu belirtti.

İtar-Tass ajansı konvoyun, bu bölgede bulunan cep telefonu ve yerel televizyon kanalı anteninin dün gece havaya uçurulması üzerine olay yerine giderken pusuya düşürüldüğünü bildirdi.[/size]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
AKP Cecen Direnisini SATIYOR...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
AKINCILAR :: DÜNYA :: SAVAŞ :: Çeçenya ve Kafkaslar-
Buraya geçin: